Різдво Христове

Кожного року ми святкуємо Різдво Христове. Різдвяні Свята є дуже багаті своєю традицією, колядами і різними обрядами. Гарно вбрані ялинки, смачна кутя, веселі колядки, і все інше чим може радіти людина.

Але Свято Різдва Христового має ще надмірно більше багатство - а саме, глибокий духовний зміст. Якраз у ці святкові дні, і взагалі через цілий час підготовки, ми повинні призадумуватись над важливою подією — а також історичним фактом, що Бог приходить у світ і народжується як людина в Вифлеємській яскині. Яка це чудна містерія! Вічний, всемогутній та невидимий Бог приходить на землю в особі маленької, немічної Дитинки! Бог приходить на землю, щоб людину піднести до неба, щоб її звільнити від гріховної неволі. Ісус Христос промовляє до нас у Святій Євангелії: «Я є дорога, правда і життя! Ніхто не приходить до Отця, як тільки через мене.» (Йоан 14:6) Так, Ісус Христос приходить на землю як Живе Слово Небесного Отця, щоби кожному з нас показати дорогу, яка веде до спасіння, навчити правди і дарувати істинне життя.

Наша життєва дорога може по-різному виглядати. Вона може запровадити до щасливої вічності, а може і не запровадити. Суттєвим є це, щоб ми вибрали ту вузьку дорогу, що провадить до Бога - дорогу яку нам пропонує Господь наш Ісус Христос. Це є дорога Божих Заповідей, лагідності і смирення, прощення і терпеливості. Ісус не тільки пропонує нам таку дорогу, але Він перший ішов цією дорогою, як образ досконалої любови, і своїм прикладом показав нам як це можливо реалізувати.

Народжений Спаситель від Пресвятої Богородиці, рівнож, приносить у світ вічну правду. «Я на те уродився і прийшов у світ на те, щоб свідчити істину» мовив Ісус до Пилата. «Кожен, хто від істини, слухає голос мій.»(Йоан 18:37) Але що є ця істина? Це правда про Бога та про людину. Правда, що Бог сотворив світ з великої любови і постійно підтримує світ в його існуванні. І не тільки світ, а також людину і ангелів, яким дав розум і свобідну волю. Правда про людину, що має безсмертну душу, яка свідомо або й не свідомо прагне Бога. Нічим матеріяльним не може людина заспокоїти цього внутрішнього прагнення до свого Творця та до вічних скарбів правдивого щастя, радости та миру, що звіщає Різдво Христове.

Вифлесмський Ісус приносить нам також істинне життя. Життя є неоціненним даром для кожної людини. Особливо коли трапляються критичні ситуації, то бачимо що людина звичайно готова все віддати, щоб хоч трохи продовжити своє життя. Якщо б нам давалося кілька разів прожити, то можна було б собі легковажити життям. Але, тому що воно нам дано тільки раз на землі, то варта так жити, щоб не жаліти за проминулими роками, та будувати одночасно своє вічне майбутнє. Христос сказав: «Я прийшов, щоб мали життя ~ щоб в повноті його мали.» (Йоан 10:10) Якраз новонароджений Ісус заохочує нас до нового життя в повноті Божої ласки, що вимагає правдиву переміну наших сердець, так часто прив'язаних до грішного світу та до самих себе. Коли віра в Бога і любов до ближнього стають на першому місці - таке життя робить людину дійсною людиною.

Небесний Отець, в особі Дитятка Ісуса, відкриває нам двері особливого Божого Милосердя для прощення гріхів, для вирівнення всіх задовжень супроти Бога та нашого ближнього. Користуймося цією надзвичайною нагодою через посилену молитву, духовне читання Святого Письма та правдивою застановою над власним життям. Учащаймо щиро у Святих Тайнах Покаяння та Святої Євхаристії, щоби наші очищені душі дійсно сповнилися неминаючим Божим миром, радістю та любов'ю. Нехай ці Різдвяні Свята залишуть глибокий слід у наших серцях і дадуть наснагу до кращого життя в Господі Бозі.

Христос Рождається!

о. Теофан

 

©2004 На початокЄвангелієЗібранняСтаттіПро нас